ERZURUM KAMU  HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ ÖNCÜLÜĞÜN DE 301 SOMA ŞEHİDİ İÇİN AZİZİYE TABYALARINDA 2400 FİDAN DİKİLDİ..,

 

Osmanlı Rus Savaşı'nın yapıldığı tarihi Aziziye Tabyalarının bulunduğu Top Dağı eteklerine, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci için fidan dikildi.

 Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği öncülüğünde düzenlenen etkinliğe; Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Vali yardımcıları, Erzurum Emniyet Müdürü Kazım  Karabörk, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan, merkez ilçe kaymakamları, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, Orman Bölge Müdürü Muhammet Salih Çetiner, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, gaziler, sağlık çalışanları  sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

 Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Bugün İslam alemi için önemli bir günü yaşıyoruz. Bu anlamlı günde Soma'da şehit olan 301 kardeşimiz için birer fidan diktik.  Genel Sekreterlik olarak 93 Harbinin yapıldığı Aziziye Tabyaları Top Dağı eteklerinde 2 bin 400 fidanı katılımcılarla birlikte toprakla buluşturduk. Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 şehidimizin isimlerini de fidanların yanına künye şeklinde astık” dedi.

 Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan; geçtiğimiz hafta görevi esnasında bir hastadan kaptığı Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsü yüzünden hayatını kaybeden Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi personeli Recep Tepeyi de hatırlatarak ‘’Hastanın ıstırabını dindirmeden mesaisini bitirmeyen sağlık personelimizin ortaya koyduğu emsalsiz özveri, her türlü takdirin üzerindedir’’ bu özveri içerisinde sağlık çalışanı laborant arkadaşımız da görevini en iyi şekilde yapmaya çalışırken  bir iş kazası neticesinde hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden arkadaşımız Recep Tepeye Allah tan Rahmet ailesine  ve yakınlarına sabr-ı cemil diliyorum. dedi.

Genel Sekreter Prof. Dr. Fazlı Erdoğan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği öncülüğünde yapılan etkinliğe yağan yağmura rağmen katılan başta sayın Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak’a kamu kurum ve kuruluşları yöneticilerimize sivil toplum kuruluşlarına Gazilerimize, Atatürk Üniversitesi'nden gelen öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum dedi’’

 Miraç Kandili günü hatıraları için fidan diktiğimiz hem 93 Harbi'nde düşmanla göğüs göğüse çarpışarak bizlere bu şehri bırakan aziz şehitlerimizin hem Soma'da yaşanan acı olayda şehit olan kardeşlerimizin ruhları şad olsun dedi.

 Etkinlik sonunda Soma şehitleri ile Osmanlı-Rus Savaşı'nın şehit olanlar ve Recep Tepe için dualar okunarak katılımcılara kandil simidi ve lokum ikram edildi.

 

HABER GÖRSELLERİ


 

YUKARI