HYUNDAİ TARAFINDAN HİBE EDİLEN 2 ADET AMBULANS HİZMETE GİRDİ.
Hyundai Assan tarafından hibe edilen tam donanımlı iki ambulansın 112 Acil Sağlık Ekipleri'ne teslim töreni Erzurum'da yapıldı.

Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su Mong-Hyun Yoon’dan 2 ambulansın temsili anahtarını alan Vali Seyfettin Azizoğlu, Erzurum’a yatırıma davet etti. Vali Azizoğlu, “Bölgemizde Hyundai araçların çok satıldığını biliyoruz. İnanıyorum ki Hyundai yakında bir yatırım yapacaktır” dedi.

Vali Seyfettin Azizoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü’ne 2 adet tam donanımlı ambulans hediye eden Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su Mong-Hyun Yoon’dan Erzurum’a yatırım yapmalarını istedi. Vali Azizoğlu, “Bölgemizde Hyundai araçların çok satıldığını biliyoruz. İnanıyorum ki Hyundai yakında bir yatırım yapacaktır” dedi.
Sağlık Müdürlüğü’ne hediye edilen iki ambulansın teslimi için 112 Komuta Merkezi’nde tören düzenlendi. Vali Seyfettin Azizoğlu, Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su Mong-Hyun Yoon, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, bürokratlar ve sağlık çalışanlarının katıldığı törende ambulansların tanıtımı da yapıldı.
Hibe ambulanslar için Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su Mong-Hyun Yoon’a teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Serhat Vançelik, 2002’de 10 ambulansla 6 bin 200 hastaya verilen acil sağlık hizmetinin bugün 65 ambulans ve 72 bin hastaya ulaştığı bilgisini verdi. 17 ilde helikopter ambulans ve 5 jet uçağının sağlığın hizmetinde olduğunu söyleyen Vançelik, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın sağlıkta büyük bir dönüşüme imza attığını belirtti.

Doğu’nun gülü Erzurum’a ambulansları vererek sevgi ve saygılarını gösterdiklerini belirten CEO Mong-Hyun Yoon, Türkiye’yi ve Türkleri sevdiğini dile getirdi. İki yıldan beri Türkiye’de olduğunu ifade eden CEO Mong-Hyun Yoon, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı hatırlatarak, “Kurtuluş öncesi Atatürk’ün kongreyi burada topladığını duydum. Bu kongre döneminde Atatürk’ün güzel bir sözü var; ‘Milli sınırlar içinde vatan bütündür, asla bölünemez’ diye. Bu sözün Erzurum’da söylenmesi çok anlamlı. Maalesef bizler Türkiye gibi olamadık 1953’te savaş döneminde ülkemiz ikiye ayrıldı. Savaş döneminde kardeş ülke Türk insanları bizleri yalnız bırakmadı. Bizim vatanımız için cesurca savaştılar. Bu yüzden Korelilerin kalbinde Türk’lerin ayrı bir yeri vardır. Aynı şekilde benim kalbimde de Türklere olan saygı sonsuzdur” diye konuştu.

Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su Mong-Hyun Yoon’a ambulanslar için teşekkür eden Vali Seyfettin Azizoğlu ise yatırım davetinde bulundu. Azizoğlu, konuşmasında şunları söyledi:
“Bugün sembolikte olsa iki ambulansın Erzurum’a hediye edilmiş olması memnuniyet vericidir. Karar alanlara özellikle teşekkür etmek istiyorum. Ama biz Assan’ın Türkiye’deki yatırımlarını biliyoruz. Erzurum’da en çok satın alınan markalardan birisi Hyundai’dir. Erzurum bölgesinde bu marka çok satılıyor. Sabahki konuşmamızda ifade etmiştim. Erzurum bir saatlik uçuşta 300 milyon insanın yaşadığı coğrafyanın merkezinde bir ticaret merkezidir. İnanıyorum Hyundai yakında bir yatırım yapacaktır. Koreli dostlarımızı eski akrabalarımızı Erzurum’da görmekten ve birlikte iş yapmaktan da mutlu olacağımızı ifade ediyorum.”
Konuşmalardan sonra CEO Mong-Hyun Yoon, iki ambulansın temsili anahtarını Vali Azizoğlu’na teslim etti. Vali ve Koreli CEO, sağlık çalışanlarıyla birlikte objektiflere poz verdi.

 

HABER GÖRSELLERİ


 

YUKARI