• VANÇELİK ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

  VANÇELİK ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

  Çarşamba, 29 Mart 2017 13:57
 • 2017 2.GRUP ADAY MEMUR TEMEL EĞİTİM SINAV SONUÇARI AÇIKLANDI

  2017 2.GRUP ADAY MEMUR TEMEL EĞİTİM SINAV SONUÇARI AÇIKLANDI

  Salı, 21 Mart 2017 05:46
 • 14 Mart Tıp Bayramı

  14 Mart Tıp Bayramı

  Salı, 14 Mart 2017 10:04
 • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü

  Çarşamba, 08 Mart 2017 13:24
 • Sayın Bakanımız Erzurum İl Değerlendirme Toplantısı Yaptı

  Sayın Bakanımız Erzurum İl Değerlendirme Toplantısı Yaptı

  Pazartesi, 27 Şubat 2017 08:36
 • 112 Acil EYOF ta Türkiye''nin gururu oldu

  112 Acil EYOF ta Türkiye''nin gururu oldu

  Salı, 21 Şubat 2017 07:05
 • SAĞLIK EKİPLERİ'NİN

  SAĞLIK EKİPLERİ'NİN "EYOF" BAŞARISI

  Pazar, 19 Şubat 2017 09:57
 • PROF. DR. SERHAT VANÇELİK RÖPORTAJI

  PROF. DR. SERHAT VANÇELİK RÖPORTAJI

  Pazartesi, 30 Ocak 2017 08:52
 • TRT ERZURUM RADYOSU'NDA CANLI YAYINA KATILDIK

  TRT ERZURUM RADYOSU'NDA CANLI YAYINA KATILDIK

  Salı, 03 Ocak 2017 08:47
 • 112 EKİPLERİ HIZIR GİBİ

  112 EKİPLERİ HIZIR GİBİ

  Perşembe, 22 Aralık 2016 13:08

65. Dönem Türkiye Cumhuriyeti Hükumetinde Prof. Dr. Recep AKDAĞ Sağlık Bakanı olarak göreve başlamıştır.

Sayın Bakanımızın bu görevinin ilimiz, ülkemiz ve tüm insanlık adına hayırlı olmasını diler, başarılarının devamını arz ederim.

                                                                                                                                   

Prof. Dr. Serhat VANÇELİK

Erzurum İl Sağlık Müdürü

 

 HABER GÖRSELLERİ


 

 Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü personelinin tamamına Bilgi Güvenliği Farkındalık ve Bilgi Güvenliği Politikaları Eğitimi verildi. Erzurum Sağlık Müdürlüğü Çok Amaçlı Eğitim Salonunda verilen eğitim üç günde tamamlandı. 16-17-18 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılan eğitim seminerinde;

İl Sağlık Müdürlüğü Bilgi Güvenliği Yetkilisi Yunus AKTEPE "Bilgi Güvenliği Farkındalık, Sosyal Medya ve Sosyal Mühendislik ile e-Posta Kullanımı ve Güvenliği" konusunda, Yıldırım KİREÇLİGÖL "Siber Güvenlik" konusunda, Bilgi Güvenliğinde Hukuki sorumluluk konularında ise Kurum Avukatı Hilal YILMAZ sunumlarıyla tüm personel bilgilendirildi. 
Sağlık çalışanlarını günlük hayatta ve mesai saatleri boyunca sosyal medyada karşılaşılabilecek olumsuz koşullara karşı uyarıldığı ve kötü niyetli sosyal medya saldırganlarına maruz kalmamaları için alınması gerekli tedbirleri görsel materyallerle anlatıldığı eğitime çalışan personelin internet ortamında hem kurumsal hem de şahsi olarak düşebilecekleri olumsuz durumlara karşı bilinçlendirmesi sağlandı.

 

HABER GÖRSELLERİ


 

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. Sınıf öğrencileri sosyal sorumluluk kampanyası kapsamında Yunus Emre İlköğretim Okulu’ndaki minik öğrencilere 112 Acil Komuta Merkezi’ni gezdirerek acil yardımlarda uygulanması gereken kuralları öğrenmelerine vesile oldular.

Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri “Yaşamı Meşgul Etme” kampanyası kapsamında oluşturdukları ‘Wom Grubu’ koordinatörlüğünde düzenledikleri bir organizasyonla Yunus Emre İlköğretim Okulu’nda okuyan minikleri 112 Acil Komuta Merkezi’ne getirerek, ambülansları tanımak ve ilk yardımda yapılması gerekenleri öğrenmeleri için ön ayak oldular.

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 Acil Komuta Merkezi’ndeki doktor ve acil yardım ekipleri, kendilerini ziyarete gelen Yunus Emre İlköğretim Okulu’ndaki minik öğrencilere komuta merkezini ve ambülansları tanıttılar. 112 Acil sağlık hizmetlerinin amacı, 112 acil sağlık hizmetine nasıl ulaşılır, ambülans ekibi nedir, trafikte ambülansların karşılaştığı sorunlar, 112 acil sağlık ekiplerini hangi durumlarda aramalıyız konularında önemli bilgilerin anlatıldığı programa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik de katıldı.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, komuta merkezini ziyarete gelen öğrencilere 112 Acil sağlık hizmetleri konusunda, "Tüm toplumumuzda 112 arama bilincini artırmak için özellikle bizim geleceğimizin mimarları olacak çocuklara eğitim vererek bilinçlendirmek bizim için çok önemli. Sağlık Bakanlığı’nca başlatılan 'Hayat için yaşama yol ver' ve 'Hayat Kurtarmaya Sen de Yardımcı ol' kampanyaları devam ediyor. Kampanya kapsamında yavrularımıza, 112 ne iş yapar, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni nasıl aramamız lazım, 112 hangi durumda aranır gibi temel bilgiler vermeye devam edeceğiz." dedi.

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. Sınıf öğrencileri tarafından acil komuta merkezine getirilen minik öğrenciler, ambülansların içine binerek meraklarını yendiler, gelen çağrıları dinlediler. Program sonunda miniklere şapka ve boyama kitabı gibi eğitici hediyeler verildi, hatıra resmi çekildi.

 

HABER GÖRSELLERİ


 

Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 112 Acil Komuta Merkezi’ne çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmaları yapıldı.

 Erzurum İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat VANÇELİK, Şube Müdürleri ve Acil Komuta Merkezi çalışanları 112 Acil Komuta Merkezi’nin yeşillendirilmesi amacıyla çeşitli türlerde meyve ağacı ve fidan dikti. Saniyelerle yarışarak yaz kış demeden her türlü olumsuz tabiat şartlarına rağmen can kurtararak adından söz ettiren acil komuta merkezi çalışanlarının çevreye duyarlı böyle bir çalışma yapması takdirle karşılandı. 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat VANÇELİK, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve diğer sağlık çalışanlarıyla birlikte 112 Acil Komuta Merkezi personelinin çalıştıkları ortama duyarlı olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hem insan hayatına hem de çevreye önem veren tüm sağlık çalışanlarını tebrik etti.

HABER GÖRSELLERİ


 

 

YUKARI