• Hiçbir Mama Anne Sütünün Faydasına Sahip Değil

  Hiçbir Mama Anne Sütünün Faydasına Sahip Değil

  Perşembe, 05 Ekim 2017 15:39
 • Temel Aday Memurluk

  Temel Aday Memurluk

  Salı, 03 Ekim 2017 16:27
 • 1. Diyaliz Hizmet Bölgesinde Cihaz Artırım Duyurusu

  1. Diyaliz Hizmet Bölgesinde Cihaz Artırım Duyurusu

  Perşembe, 28 Eylül 2017 13:15
 • TRT HABER'E KONUK OLDUK

  TRT HABER'E KONUK OLDUK

  Pazartesi, 18 Eylül 2017 13:15
 • SEPSİS BÜLTENİ

  SEPSİS BÜLTENİ

  Perşembe, 14 Eylül 2017 14:04
 • 112 FAALİYETLERİ BÜLTENİ

  112 FAALİYETLERİ BÜLTENİ

  Perşembe, 14 Eylül 2017 13:53
 • HALK SAĞLIĞI HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

  HALK SAĞLIĞI HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

  Cuma, 08 Eylül 2017 19:56
 • Halk Sağlığı Haftası

  Halk Sağlığı Haftası

  Çarşamba, 06 Eylül 2017 16:31
 • 5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDAKİ ERZURUM ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATI HIZLA SÜRÜYOR

  5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDAKİ ERZURUM ŞEHİR HASTANESİ İNŞAATI HIZLA SÜRÜYOR

  Çarşamba, 16 Ağustos 2017 08:24
 • 26 Temmuz 2017 Aday Memur Hazırlayıcı Eğitim Sınav Sonuçları Sınav Sonuçları

  26 Temmuz 2017 Aday Memur Hazırlayıcı Eğitim Sınav Sonuçları Sınav Sonuçları

  Pazartesi, 31 Temmuz 2017 11:44

112 ve UMKE ekipleri 15 gündür demokrasi nöbetinde halkımızın içinde. Dün itibari ile de halkımıza yönelik acil sağlık hizmetleri tanıtım standı açıldı. Bu kapsamda özellikle yavrularımıza acil sağlık hizmetleri konusunda bilinçlendirmek için çeşitli eğitim faaliyetlerinde bulunuldu. Ayrıca tüm halkımıza çeşitli eğitici promosyon malzemeleri dağıtıldı.

 HABER GÖRSELLERİ 


  

 

15.07.2016 tarihinde millet idaresine ve demokrasimize darbe teşebbüsünde bulunulmuştur. Bu hain darbe teşebbüsü, devlet ve millet el ele azim ve kararlılıkla dik bir duruş sergileyerek püskürtülmüştür. Bu demokrasi mücadelesinde yaralananlara acil şifalar, şehitlerimize Allah’tan rahmet dileriz.

 

 HABER GÖRSELLERİ


 

 

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ, sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınları ile bayramlaştı. 

Bakan AKDAĞ, Erzurum Bölge Eğitim Hastanesi’nde nöbette olan sağlık personeli ile  bayramlaşırken, hasta ve hasta yakınlarını da unutmadı. Bir süre hastane personeli ile sohbet eden Akdağ, daha sonra Nöroloji Servisinde yatan hastaların odasına uğradı. Buradaki hastalarla da bayramlaşan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ hastalar ile yakından ilgilenerek durumları hakkında bilgi aldı. Hasta ve hasta yakınları ile sohbet ettikten sonra buradan ayrıldı. 

 

 HABER GÖRSELLERİ


Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Acil Tıp Teknisyenleri ile ambülans şoförleri, uzman eğitimciler gözetiminde eğitimden geçti. 112 Acil Çağrı Merkezi Başhekimi Dr. Gürsel Bedir’in organizesiyle Horasan, Hınıs, Pasinler, Karayazı, Çat ve Merkezden çağrılan toplam 20 personel, sürüş teknikleriyle daha pratik ve etkin hale getirildi.

Erzurum il Sağlık Müdürlüğü web sitesi yeni adresinde yeni yüzüyle yayında. 

 

  

         112 Komuta Merkezi’ne alınan mankenler üzerinde eğitim gören acil tıp teknisyenleri, solunum güçlüğü çekenler, kalp krizi geçirenler ve kanamalı hastalara müdahaleyi çalışıyor. Sağlık Müdürlüğü’nde görevli uzmanlar tarafından eğitime alınan sağlık ekipleri, yaptıkları müdahalenin doğru mu yanlış mı olduğunu bilgisayar ortamında görüyorlar.

 

TÜRKİYE’DE DOKTOR OLMAK…


Akranlarım çok iyi hatırlayacaklardır…
Ünlü komedyen Levent Kırca’nın parodilerinde ki doktor hasta diyaloglarına ‘Pes doğrusu bu kadarda olur mu?’ demeyeniniz yoktur eminim…

2 bin metre yükseklikte kamp kuran Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) zor şartlar altında enkazdan yaralı kurtarma eğitimi aldı. 4 günlük dersin ardından Teke Deresi Göleti yakınlarında,  zaman zaman kar ve yağmur yağışı altında gerçeği aratmayan tatbikat düzenleyen 25 kişilik sağlık ekibi, yaralıları enkazdan başarıyla çıkardı.

YUKARI