Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

PSİKİYATRİ HASTALARI 12. EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanemiz fuaye alanında açılan "12. Geleneksel El Sanatları Sergisi”nde psikiyatri servisinde tedavi gören hastalar tarafından yapılan 175 adet resim ve ahşap boyama eserleri sergilendi.
 
Hastanemizde serginin açılışına Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, İl sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, BEAH Başhekimi Prof. Dr. Bilgehan Erkut, daire başkanları ve hastane yöneticileri katıldı. Kurdele kesiminin ardından sergiyi gezen katılımcılar beğendikleri eserleri satın aldılar.
 
Serginin açılışını yapan Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan yapılan eserlerle tedaviye büyük katkıda bulunulduğunu ifade etti. Erdoğan, “Bu sene 12’ncisini düzenlediğimiz psikiyatri servisi ve toplum ruh sağlığı merkezinde tedavileri devam eden hastalarımızın ürettikleri ürünlerin sergisini açtık. Her sene bir öncekinden çok daha güzel ve şenlikli eserler görüyoruz. Bunların çok güzel olması bir tarafa özellikle hastalarımızın tedavileri sırasında onları bir meşguliyet terapisi şeklinde bir şeylerle uğraşması ve uğraşılarının da bir ürün haline dönmesi onları çok mutlu edecektir. Bunların tedaviye katkısı çok önemli yadsınamaz bir gerçek” diye konuştu.
 
Hastanemiz Psikiyatri Servisi sorumlusu Özlem Karaarslan ise “Hastalarımızı bir araya toplayarak onlara yeni şeyler öğretmek, rehabilitasyon sürecine katkıda bulunmak oldukça önemli. Bu sene 12’ncisini düzenledik. Birbirinden güzel eserlerimiz yer alıyor. Katılan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.