Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

DİJİTAL HASTANE BÖLGESEL DEĞERLENDİRME TOPLANTISI ERZURUMDA YAPILDI

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun Medipol Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlediği, günümüz elektronik ve bilgisayar sistemlerini kullanarak sağlık hizmet standartlarının yükseltilmesini hedefleyen dijital hastane bölgesel değerlendirme toplantılarına Erzurum'da devam edildi. 

Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin ev sahipliğinde düzenlenen ve Polat Renaissance Otelde gerçekleştirilen toplantıya çevre illerden çeşitli kademelerdeki sağlık yöneticileri katıldı. 

Toplantının açılışında söz alan Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr. Muhammet Akif GÜLER "Göreve yeni başladığımız bu dönemde böylesine geniş katılımlı bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluyuz. Kaliteli sağlık hizmetinin yolu elektronik ve bilgisayar sistemlerini kullanmaktan geçer. Türkiye sağlıkta son 15 yıl içerisinde ciddi mesafeler katederek dünyanın önde gelen sayılı ülkelerinden biri haline geldi. Elbette bunu referans alarak yerimizde saymak durumunda değiliz. İlimizde sağlık hizmetleri sunumumuzun kalitesini artırmak ve görevi devraldığımız noktadan daha ileriye taşımak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz." dedi. 

Daha sonra kürsüye gelen Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı Doç.Dr. İsmayil YILMAZ şunları söyledi "Hastanelerimizin dijitalleşerek kağıtsız hastaneye dönüştürülmesi ve hizmet standartlarının geliştirilmesinde Sayın Bakanımız bu yıl çıtayı yükselterek önümüze yeni hedefler koydu. Biz de bu hedefler doğrultusunda dünya standartlarında dijital hastane skorlaması yapan HIMSS kuruluşunun seviyelerinden olan 6. ve 7. seviye için tüm ülke geleninde çalışmalar yürütüyoruz. İnanıyorum ki sizlerin sayesinde hep birlikte bunu başaracağız." dedi.  

Daha sonra "HIMSS Seviye 6 ve Seviye 7 Hedefleri" sunumunu yapan Medipol Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Yrd.Doç.Dr. İlker KÖSE, sağlık yöneticilerinden oluşan katılımcılara sağlık tesislerinin dijitalleşmesi yolunda izleyecekleri adımları anlattı.  


Artvin, Ağrı, Ardahan, Iğdır, Kars, Bingöl, Erzincan, Rize, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden oluşan toplam 11 il sağlık yöneticilerinin katıldığı toplantı HIMSS validasyon süreçlerinin anlatıldığı çeşitli sunumlarla sonra erdi.