Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

ERZURUM BEAH KURDUĞU ÇOCUK KALP DAMAR CERRAHİ ÜNİTESİ İLE BAŞARILI AMELİYATLARA İMZA ATIYOR

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Kliniği yan dallarında başarı üstüne başarı…

Geçtiğimiz günlerde Çocuk Nefroloji olarak; hastane acil servisine çeşitli şikâyetlerle gelen 3 aylık pelin bebeğe başarılı bir şekilde diyaliz uygulayan BEAH çocuk kliniği şimdide Çocuk Kalp Damar Cerrahi Uzm. Dr. Mehmet Biçer ile 11 yaşındaki Fatmanur Yılmaz a açık kalp ameliyatı yaparak bölgede bir ilki gerçekleştirdi.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk cerrahi kliniğine kurulan Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde ilk çocuk kalp cerrahisi operasyonu başarıyla gerçekleştirildi. 

Yapılan ameliyat la ilgili bir açılama yapan çocuk Kalp Damar cerrahi Uzm. Dr. Mehmet Biçer; efor kapasitesinde düşüklük ve kilo alamama şikayetleri ile hastanemize başvuran hasta Fatmanur Yılmaz'ın kalbinde iki adet delik ve kapakçıklarının bir tanesinde yarık saptadık. 11 yaşında olan Fatmanur kızımızın durumunu aile ile paylaşarak operasyon hakkında bilgiler verdik. Ailenin onayını aldıktan sonra operasyon programına alınan hasta, ameliyatı için detaylı olarak hazırlandı. 

Hastamızın ameliyatı çok başarılı geçti. Allah’ın izni ile Fatmanur kızımızın ameliyatında kalbindeki delikler sıkıntısız kapatılarak kalp kapakçığı adeta yenilendi. Hastamız operasyon sonrası bir gün kontrol amaçlı yoğun bakımda tutularak servise çıkarıldı.2 günlük servis kontrolü ardından ameliyat sonrası takipleri de olağan seyreden hasta şifa ile hastanemizden taburcu edildi, dedi.

Yapılan başarılı ameliyatla ilgili olarak 6.sınıf öğrencisi hasta Fatmanur Yılmaz “artık okulumda ve oyun alanlarında bende arkadaşlarımla rahat rahat nefes alıp vererek korkusuzca koşup oynayabileceğim, doktorum Mehmet Biçer’e çok teşekkür ediyorum, Allaha ondan ve tüm ameliyatımda görev alan ekipten razı olsun.” dedi.

Baba yılmaz ise başta sağlık Bakanımız sayın Prof. Recep Akdağ’a Erzurum a böyle bir kazanım sağladığı için teşekkür ediyorum yanı sıra hastane yönetimimize sayın doktorumuz Mehmet Biçer’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum dedi.

Yapılan müdahale sonrası Erzurum KHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, Hastane yöneticisi Doç. Dr. Embiya Akasakal ve hastanın taburcu oluşunda uğurlamaya kadar gelen hastane başhekimi Yrd. Doç. Dr. Orhan Delice, Doktor Mehmet Biçeri bu başarılı operasyonundan dolayı tebrik ettiler.