Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

"ERZURUM KHB" GENİŞ KATILIMLI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan; BEAH Dadaşkent ek binasında yerel ve ulusal basın temsilcilerine kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.
 
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, 2016 yılında verilen sağlık hizmetlerini değerlendirdi. BEAH Dadaşkent ek binasında İdari Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Ayhan Kul, Mali Hizmetler Başkanı Metin Tekin, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Remzi Arslan, hastanelerin başhekimleri ve Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği Kurum Basın Danışmanı Emrah İspirli’yle birlikte basın toplantısı düzenleyen Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, KHK Erzurum Merkez Hastaneleri Başhekimleri ve BEAH yeni atanan yöneticisi Doç. Dr. Enbiya Aksakalı basına tanıttıktan sonra birliğe bağlı 1 eğitim ve araştırma, 14 devlet hastanesi ve bir ağız diş sağlığı merkezinde muayene ve yatak hizmeti verdiklerini söyledi.

Erzurum Kamu Hastaneleri'nde hizmet üstüne hizmet ekleniyor.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, düzenlediği yıllık ikinci basın toplantısında, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dadaşkent Ek Hizmet Binası'nda yapılan toplantıda, hastanelerdeki son durumların tanıtımı yapıldı. Prof. Dr. Erdoğan, Kamu Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı'na devredilen hastane binasında 30 yataklı palyatif ve yaşlı bakım merkezi olarak hizmet vereceklerini belirterek, söz konusu birimin BEAH'tan buraya taşındığını kaydetti. Erdoğan,  Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden buraya taşınan ve kapasitesi genişletilen bu merkezde geriatri uzmanı, fizyoterapist, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve manevi destekçilerle birlikte toplam 110 personelle hizmeti sürdüreceklerini bildirdi. BEAH'taki palyatif merkezinin ise 10 yatak kapasiteyle çocuk palyatif merkezine dönüştürüldüğünü anlatan Erdoğan, bu anlamda büyük bir rahatlama olduğunu, vatandaşların da bundan memnun olduklarını dile getirdi.

EVDE SAĞLIK HİZMETERİ
Prof. Dr. Erdoğan, evde sağlık hizmetlerinin de Kamu Hastaneleri Birliği'ne devredildiğini anımsatarak, "Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda devir gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda ilimizde halk sağlığı müdürlüğünce evde sağlık hizmetlerinde kullanılan tıbbi cihaz, tıbbi malzeme, ekipman ve 9 araç ile 15 personel bizi devredilmiş olup, bu hizmetimizi de en iyi şekilde yerine getirmeye gayret edeceğiz." diye konuştu.

LÜTFEN ALO182
Vatandaşların alo182 çağrı merkezi ve internet üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemiyle (MHRS) randevu almalarının önemine değinen Erdoğan, bu konuda farklı bir uygulama getirdiklerini de duyurdu. Bu iletişimlerle randevu alanlara muayene, kan alma ve diğer laboratuvar hizmetlerinde öncelik tanınacağını belirten Erdoğan, "Mareşal Çakmak Hastanemizde uygulamayı başlattık. MHRS ile gelen vatandaşlarımıza renkli barkot veriyoruz ve öncelik tanıyoruz. Bu uygulamayla hem vatandaşımız sırada fazla beklemeyecek hem de güzel bir format oturtacağız." dedi. Erdoğan, sezaryen doğum sayısında da son zamanlarda bir artış izlendiğini belirterek, mecbur kalınmadıkça bunun da önlenmesi için bir çalışma yapılacağını sözlerine ekledi.