Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE ANLAMLI ORGANİZASYON

Erzurum Valiliği Koordinasyonunda, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen, 8  Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine, Erzurum Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği olarak, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Fazlı ERDOĞAN, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Remzi ARSLAN, İdari Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Ayhan KUL, Mali Hizmetler Başkanı Metin Tekin’in de katılımı ile organizasyonda yerimizi aldık. 

Kadına Yönelik Şiddet Birimi Sorumlusu Uz. Hatice ÇAKIR ŞAHİN organizasyonuyla, Erzurum Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve psikiyatri servisi hastaları tarafından yapılan el sanatları ürünleri sergilenerek halka bilgi vermek üzere bir diyetisyen, diabet hemşiresi, gebe okulu eğitim hemşiresi, tansiyon ölçümü için hemşireler, görev aldı.

Etkinliklere katılarak bir konuşma yapan Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep  Akdağ, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü "El Emeği Kadınlar Buluşması" etkinliğinde, Dünyayı kadınların yaşanır kıldığını belirterek, "Kadınlarımız bizim kültürümüzde, inancımızda başımızın üstünde tacımız olan en değerli varlıklarımızdır. Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle ülkemizdeki kadınlarımıza ve dünya kadınlarına saygılarımı takdim ediyorum. Bu etkinlikler, bizi birbirimize yaklaştıran, değerlerimizi yükseğe çıkaran ve birbirimizi daha iyi anlamamızı sağlayan etkinliklerin çoğalarak devam etmesini temenni ediyorum. Buradan bütün Türkiye ve dünyaya şöyle sesleniyorum, kadınlarımıza karşı şiddeti asla kabul etmiyoruz. Şiddetin hiçbir türlüsünü kabul etmiyoruz ama kadınlara karşı gösterilen şiddet aslında acizliğin, zavallılığın bir ifadesidir. Bununla sonuna kadar mücadele etmeye de kararlıyız. Kadınlara hayatlarımıza kattıkları güzellikler için bir kere daha teşekkür ederim” dedi. 

Etkinlik alanını ziyaret eden Genel Sekreterimiz, Prof. Dr. Fazlı ERDOĞAN yaptığı konuşmada Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’ in “Cennet annelerin ayakları altındadır“ sözünün muhatabı olan ve yaşamımızın, doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, bizi eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum, diyerek konuşmasını aynı zamanda bir mesaj olara dile getirdi.