Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

MALİ HİZMETLER BAŞKANLIĞIMIZ HAKEDİŞ TAKİP, GENEL BÜTÇE VE MUHASEBE UYGULAMALARI PANELİ

Genel Sekreterliğimiz Mali Hizmetler Başkanlığınca 03.02.2017 tarihinde “Hakediş Takip, Genel Bütçe ve Muhasebe Uygulamaları” konulu panel düzenlendi.

Düzenlenen panelde Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Fazlı ERDOĞAN açılış konuşması yaparak, yapılan panel, eğitim. çalıştay vb. programların önemine değindi. 

Genel Sekreterimizin konuşmasından sonra Mali Hizmetler Başkanımız Metin TEKİN, bu panel ile Sekreterliğimizce yapılan ihalelerin Sağlık tesislerimiz ve merkez birimlerince takibi 2017 yılı içerisinde genel bütçe ödemesi yapacak olan sağlık tesislerimizin neler yapması gerektiği ve TDMS sistemi üzerinde Personel Modülü uygulamalarının anlatılacağı panel programı hakkında bilgi verdi.

1.Oturumda Sekreterliğimiz Muhasebe Yetkilisi Uzman Fırat YAVUZ TDMS sistemi üzerinde yeni kullanıma açılan Personel Modülü hakkında uygulamalı örneklerle sağlık tesislerimiz mutemetlerinin yapmaları gereken işlemler hakkında bilgi verdi.

2. Oturumda Sekreterliğimiz Bütçe Uzmanı Mehmet FİDAN 2017 yılı içerisinde uygulanacak olan yatırım grubu harcamalarının genel bütçeden talebinin ve ödemesinin nasıl yapılacağı hakkında bilgi verdi.

3. Oturumda Sekreterliğimiz Mali Hizmetler Uzmanı Fuat TUNA Sekreterliğimizce yapılan ihalelere ait sözleşmelerin sağlık tesislerince yürütülmesi sürecinde sipariş, sipariş takip, teslim, muayene kabul ve hak ediş işlemlerinin HBYS programı üzerinden yürütülmesi konularında uygulamalı örneklerle nasıl yapılacağı hakkında bilgi verdi.

Programın sonunda Mali Hizmetler Başkanımız Metin TEKİN sonuç değerlendirmesi yaparak katılımcılara teşekkür etti.