Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

ERZURUM BEAH PALYATİF BAKIM MERKEZİNDE YATAN "MS" HASTASINA DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli doktorlar ve sağlık çalışanları, hayatında hiç doğum gününü kutlamayan multipl skleroz (MS) hastası için sürpriz doğum günü düzenledi. MS hastalığıyla 35 yıldır mücadele eden ve iki yıldır yatağa bağımlı yaşayan Şükran Ata (55), rahatsızlığının ilerlemesi üzerine 3 ay önce hastanemizde başvurdu.
 
Ata, doktorlarca tahlil ve tetkiklerin yapılması ardından hastanenin Palyatif Bakım Merkezinde tedavi altına alındı. Merkezde 3 aydır tedavi gören Ata'nın yaşamı boyunca hiç doğum günü kutlamadığını öğrenen doktorlar ve hastane personeli, Ata'ya doğum günü organize etti. Aldıkları pastayı mumlarla süsleyip Ata'nın tedavi gördüğü odaya götüren sağlık çalışanları, hastanın doğum gününü kutladı.
 
Ata, hayatında ilk kez doğum günü pastasına üflemenin mutluluğunu yaşadı. Hastalığı nedeniyle konuşmakta güçlük çeken Şükran Ata, "Herkese çok teşekkür ederim. Çok mutlu oldum." dedi.Hastanede hastalara moral vermek için organizasyonlar yapılıyor. Geriatri Uzmanı Pınar Tosun Taşar, yaptığı açıklamada, Erzurum BEAH olarak hastalara moral için bu ve benzeri organizasyonlar gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
Hastane personelince Ata için de böyle bir etkinlik yapıldığını dile getiren Taşar, "Personelimiz doğum günü yaklaşan hastamızın daha önceden hiç doğum günü kutlamadığını öğrenmiş. Biz de 3 aydır servisimizde tedavi gören Ata'ya doğum günü sürprizi yapmaya karar verdik." diye konuştu.