Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

SAĞLIK BAKANLIĞI ÖNCÜLÜĞÜNDE “SAĞLIKLI DİŞLER MUTLU GÜLÜŞLER” KAMPANYASI DÜZENLENDİ

Erzurum KHB Genel Sekreterliği ve Sağlık Bakanımız Sayın Prof. Dr. Recep Akdağ’ın Tüm Türkiye de Başlattığı "Diş Fırçalama Kampanyası" kapsamında Erzurum'daki Millettin camisi ve bölge eğitim hastanesi camisinde Cuma namazı sonrası "Ağız ve Diş Sağlığına" dikkat çekmek için etkinlik yaparak diş fırçası ve diş macunu dağıttı.

Sağlık Bakanlığımızın tüm Türkiye’de başlattığı "Diş Fırçalama Kampanyası" Erzurum KHB Genel Sekreterliği “Ağız ve Diş Sağlığına" dikkat çekmek için Cuma Namazı sonrası vatandaşlara diş macunu ve fırçası dağıtarak başladı. Bu kampanyadaki asıl hedef ebeveynlere, yetişkin bireylere diş sağlığı bilinci anlatılarak daha  düzenli ve etkin bir biçimde diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak. Kampanyada da vurguladığımız gibi "SAĞLIKLI DİŞLER  MUTLU GÜLÜŞLER" diyerek ücretsiz olarak Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi de 3 bin diş fırçası ve diş macunu  dağıtımı yaptı.

Yapılan etkinlik ile ilgili bir açıklama yapan Erzurum KHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan halkın büyük kısmında diş temizleme alışkanlığı bulunmadığını söyledi. Erdoğan, “biz de bunu düzeltmek için halkımıza Sayın Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ’ın selamları ile ağız sağlığı bilincini ve  önemimi anlatmak için böyle bir etkinlik yaptık. Dişlere büyük önem veriyoruz, çünkü bir diş çürümeden önce, o dişi kurtarmak,  bizim temel hedefimizdir. Bunu başarmak için bu çalışmayı başlattık.3 bin diş macunu ve fırçasını, Milletin Camisi ve hastanemiz camisinde dağıtarak bu bilinci gelecek nesillere aktarmak istedik” dedi.