Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

ESKİ ŞİFA; ERZURUM BÖLGE HASTANESİ'NİN YENİ DADAŞKENT EK HİZMET BİNASI OLDU.

Erzurum’da kayyum atandıktan sonra kapalı tutulan Özel Şifa Hastanesi, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dadaşkent Ek Hizmet Binasına dönüştürüldü.

Resmi gazetede yayınlanan OHAL kapsamında alınan tedbirler sonrası Erzurum’da operasyonlar başladı. FETÖ’ye ait kurum ve kuruluşlara yapılan operasyonlar neticesinde Erzurum’da 6 aydan bu yana kapalı olan Özel Şifa Hastanesi Erzurum KHK Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine katılarak Dadaşkent ek hizmet binası oldu.

SKG KAPSAMINDA VATANDAŞIN HİZMETİN’DE DEVLET HASTANESİ OLDU.
Devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından FETÖ’ye ait Şifa Hastanesinin tabelası, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dadaşkent Ek hizmet Binası olarak değiştirildi. Hastanenin Sağlık Bakanlığına devrinden sonra Erzurum KHK Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri tarafından hızlı bir şekilde çalışmalar yapılarak 1 gün içerisinde hizmete sokuldu.

Yeni Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dadaşkent ek hizmet binası olarak hizmet vermeye başlayan hastane 16 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu.

HASTANE’DE…
Hastanede;110 yatak(6 sı suit),16 poliklinik 9’u aktif 5 ameliyathane,24 yataklı yoğun bakım ünitesi, 11 Yataklı Diyaliz ünitesi, 2 direkt Grafi Cihazı, 1 Skopi Cihazı, 1 Ultrason, 1 Tömografi, 1 Gama cihazının olduğu görüntüleme merkezi 1 aktif olmayan acil servis, aktif olmayan 1 tüp bebek merkezi bulunmakta.

MHRS YENİ ERZURUM BEAH DADAŞKENT EK HİZMET BİNASI İÇİN AKTİF HALDE.
Yeni Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dadaşkent ek hizmet binamızda vatandaşlarımız 182 MHRS’yi arayarak randevuları alıp mevcut branşlarda rahatlıkla muayenelerini olabilirler.