Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

SAĞLIK BAKANI AKDAĞ SAĞLIK VE DİĞER ALANLARDA İNCELEME YAPMAK ÜZERE MEMLEKETİ ERZURUM'A GELDİ.

Recep Akdağ, 3 yıl aradan sonra Sağlık Bakanı olarak yeniden geldiği memleketi Erzurum'da coşkuyla karşılandı. Sağlık Bakanı Prof Dr. Recep Akdağ, Erzurum Havalimanında binlerce Erzurumlu tarafından karşılandı. "Efsane Geri Döndü" pankartlarıyla karşılanan Bakan Akdağ, burada vatandaşlara hitap etti.

YÜZLERCE ARAÇLIK KONVOY
Bakan Akdağ, daha sonra yüzlerce araç konvoyu eşliğinde Erzurum şehir merkezine geçerek Valilik ziyaretinde bulundu. Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Bakan Akdağ'a brifing vererek kentteki çalışmaları anlattı.

SAĞLIKLI BİLGİLER VERDİ
İl sağlık Müdürlüğünden kentteki sağlık çalışmaları ile ilgili bilgi alan Bakan Akdağ özel hastanelerde kanserli hastalardan alınan farkın kaldırıldığını, sezeryanla doğum konusunda halkımızı bilgilendirerek seviyeyi Dünya standartlarını altına çekeceklerini, obezite ve daha birçok insan sağlığı için yapılacak çalışmaların hız kaybetmeden devam edeceğini söyledi.

ŞEHİR VE KAMPUS HASTANELERİ
Bakan Akdağ Türkiye’de Sayın Cumhurbaşkanımızın Gözdesi olacak şehir Hastanelerinin yapımlarının devam ettiğini bu yıl Mersin ve Yozgat şehir hastanelerinin açılışının yapılacağını önümüzdeki yılda yapımı devam eden diğer hastaneler gibi Erzurum şehir hastanesinin de yapımı tamamlanarak aktif hale getirileceğini söyledi. Bakan Akdağ’ın Erzurum’a gelişi nedeniyle havalimanında kesilmek istenilen koçu kestirmedi.